SAUGUS EKRANŲ NAUDOJIMAS IKIMOKYKLINIAME AMŽIUJE
2021 gegužės 18

Vilniaus universiteto mokslininkai siekiant sužinoti mažų (pusantrų – penkių metų amžiaus) vaikų šiuolaikinių informacinių technologijų, kitaip dar elektroninių medijų (sutr. IT ir e-medijų) naudojimą, jų reikšmę vaikų fizinei, psichikos sveikatai ir raidai atliko tyrimą.

Projekte dalyvavo daugiau kaip 1200 Lietuvos šeimų, auginančių ikimokyklinio amžiaus vaikus. Du šimtai ketverių-penkerių metų amžiaus vaikų dalyvavo psichologiniame pažintinių gebėjimų, vykdomųjų funkcijų ir savireguliacijos testavime.

Stebimas problematiškas ekranų naudojimas tarp vaikų. Remiantis Vilniaus universiteto Psichologijos instituto ir Santaros klinikų Vaikų ligoninės medikų komandos tyrimu daugiau kaip 70 proc. ikimokyklinukų leidžia laiką prie televizoriaus ir apie pusė tiriamų vaikų – prie išmaniųjų telefonų.  Mažų vaikų naudojimasis elektroniniais prietaisais siejasi su įvairiomis grėsmėmis. Kuo ilgiau vaikams leidžiama būti prie ekranų, tuo daugiau, tėvų vertinimu, jie turi emocinių sunkumų, elgesio problemų, tuo trumpesnė jų miego trukmė. Panašiai vaikų elgesio bei emocijų sunkumai ir somatiniai simptomai siejasi ir su vadinamuoju foniniu buvimu prie (šalia) ekranų.

Žemiau pateikiamos rekomendacijos, kaip sumažinti dėl ekranų naudojimo kylančias grėsmes ikimokyklinio amžiaus vaikams. Daugiau informacijos: https://lt.mediavaikai.lt/

 

Susisiekime  Kauno Pedagoginė psichologinė tarnyba, Biudžetinė įstaiga,
  kodas 193106269. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre. A. Mickevičiaus g. 54, LT-44244 Kaunas.
  Tel./Faks. 837 423284, 837 424881
  el. p. info@kppt.lm.lt

  Registracijos pedagoginiam psichologiniam įvertinimui telefonas:  (8-37) 424881 Registracijos psichologų, socialinio pedagogo konsultacijoms telefonas:  (8-37) 423284
  A. Mickevičiaus g. 54, LT – 44244 Kaunas